LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Pasja wg klasy 2d

2018
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2018-03-28 00:00

Pasja wg klasy 2d

Dawno żadne przedstawienie nie dostarczyło nam tylu wzruszeń i powodów do refleksji, co widowisko pasyjne „Prawdziwie zmartwychwstał!” przygotowane przez klasę 2d pod opieką prof. Anny Tyszeckiej i prof. Piotra Wróbla, a które mieliśmy przyjemność oglądać w środę, 28 marca. Był to ostatni dzień przed przerwą świąteczną i zarazem trzeci dzień naszych szkolnych rekolekcji.

Spektakl wyreżyserowała Katarzyna Konopacka, a scenariusz napisali Agata Czyżewska, Anna Tkacz i Dawid Teneta. Dekorację główną, czyli obraz towarzyszący Ostatniej Wieczerzy, a także krzyż wykonał Łukasz Waszczuk z ekipą nie mniej zdolnych asystentów. Wielką pomoc okazali także panowie konserwatorzy: Jerzy Wroński i Zygmunt Oleksyn.

Aktorzy zachwycili nie tylko grą, ale także strojami, które specjalnie na ten spektakl przygotowali. Większość prac wykonali sami ze znaczącą jednak pomocą rodziców.

W roli Jezusa Chrystusa wystąpił Szymon Kozina. Z wielkim oddaniem i wyczuciem odgrywanej postaci ukazał ostatnie chwile życia Zbawiciela. W przekonywujący sposób przedstawił Jego cierpnie podczas biczowania, mękę dźwigania krzyża i moment śmierci.

Kapitalnie odegrali swoje role Katarzyna Konopacka i Dawid Teneta, którzy wcieli się w znane nam już z jasełek ciemne siły: Maze i Lucyfera.

Na scenie bardzo ważne były także światło i muzyka. Wykorzystano tu utwory ze ścieżki dźwiękowej filmu „Pasja” Mela Gibsona, a także „Słońce nagle zgasło” i „Dobranoc Głowo Święta” zespołu Deus Meus oraz „Chrystus zmartwychwstały”(wykonawca nieznany). Podczas przedsienia za konsolą siedzieli Filip Żurawski i Natalia Maćkowiak.

Było to pierwsze przedstawienie pasyjne w naszej szkole. Jeśli to początek nowej tradycji, to trzeba przyznać, że uczniowie z 2d postawiła swoim następcom bardzo wysoko poprzeczkę. Mamy jednak nadzieję, że nie braknie klas, które w następnych latach podejmą to wyzwanie i którym nie zabraknie energii i wyobraźni, by zrobić to równie perfekcyjnie.

Widowisko zostanie jeszcze raz wystawione dla rodziców 10 kwietnia, podczas wywiadówek o godz. 18.00.

 

 

Dostępne terminy


Okres: 2018-03-28 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020   2019-09-02{/gallery}
Data :   2 września 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account