LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Dzień otwarty

2018
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2018-04-25 00:00

Dzień otwarty

Było głośno, wesoło i smacznie, ale nie zabrakło też rzeczowych informacji i szczerych opinii o szkole. Bo tak właśnie chcieliśmy zaprezentować nasze Liceum gimnazjalistom, których zaprosiliśmy 25 kwietnia na „Dzień otwarty”. Wizytę zaplanowaliśmy w ten sposób, by każda ze szkół mogła spokojnie wysłuchać programu, który przygotował nasz Samorząd Uczniowski oraz by mogli uczestniczyć w lekcjach z interesujących ich przedmiotów. Dlatego przyjmowaliśmy naszych gości w dwóch turach: od 9.00 do 10.45 i od 11.00 do 12.45. Odwiedzili nas uczniowie z Oławy, Jelcza-Laskowic, Bystrzycy i Domaniowa – w sumie ponad 300 osób.

Każde z tych spotkań rozpoczynało się w auli, gdzie samorządowcy przedstawili naszą ofertę edukacyjną na rok szkoły 2018/19, a także zaprezentowali to, czym nasza szkoła żyje w ciągu roku – jakie mamy sukcesy, jakie imprezy i uroczystości się u nas odbywają, gdzie wyjeżdżamy na wycieczki i w końcu jakie argumenty przemawiają za tym, by podejmując decyzję o wyborze dalszej nauki wybrać właśnie nasze Liceum. Podczas tego spotkania można było posłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu naszych uczniów i poskakać przy salsie. Ale chyba najwięcej emocji wywołał quiz sprawdzający wiedzę o naszej szkole. Uczniowie, za pomocą smartfonów łączyli się ze stroną internetową, gdzie wyświetlały się pytania dotyczące naszego Liceum i gdzie udzielali na nie odpowiedzi. Dla najlepszych czekały słodkie nagrody.

Spotkania te trwały ok. 30 minut. Po nich gimnazjaliści rozchodzili się do poszczególnych gabinetów na krótkie, 20 minutowe zajęcia w formie warsztatów: z przedmiotów humanistycznych (WOS i historia) – „Przejdź na humanistyczną stronę mocy”; z języka angielskiego – „Funny English”; z matematyki – „Nie samą matematyką uczeń żyje”; z informatyki – „Warsztaty z algorytmiki”; z geografii – „Geografia praktyczna i logiczna”; z chemii i biologii – „Odkryj chemię na nowo”. Zajęcia prowadzili nasi uczniowie pod opieką nauczycieli danego przedmiotu.

Mamy nadzieję, że dobrze zaprezentowaliśmy się naszym młodszym koleżankom i kolegom. I że wrócili do domu naładowani pozytywną energią, którą staraliśmy się im przekazać. I przekonani, że nasza szkoła to najlepszy wybór na najbliższe 3 lata ich edukacji :-)

Fot. Katarzyna Konopacka

 

 

Dostępne terminy


Okres: 2018-04-25 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020   2019-09-02{/gallery}
Data :   2 września 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account