LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Gala rankingu "Perspektyw" na Politechnice Wrocławskiej

2019
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2019-01-24 00:00

Ranking Liceów I Techników Perspektywy 2019   

           

Udział w corocznej uroczystej gali Dolnośląskiego Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy” stał się już dla naszej szkoły tradycją. 24 stycznia br. w Auli Politechniki Wrocławskiej odbyło się oficjalne wręczenie nagród, które stanowiło piękne podsumowanie pracy najlepszych placówek w całym województwie. Reprezentację naszego liceum tworzyła grupa uczniów w składzie: Weronika Frąckowiak, Mikołaj Dorosiński (3B), Paulina Słocka, Wojciech Strzelecki (3C) oraz Weronika Wrońska (3A) pod opieką prof. Krystyny Jonko oraz wicedyrektor Renaty Ulanickiej.

Zaproszeni goście zostali powitani przez prof. dra hab. inż. Cezarego Madryasa – Rektora Politechniki Wrocławskiej. Waldemar Siwiński – Prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” – przybliżył uczestnikom gali zasady, według których odpowiednie szkoły zasługują na szczególne wyróżnienie. Oficjalną część spotkania poprzedził wykład dra hab. Jacka Małeckiego, prof. nadzw. Politechniki Wrocławskiej, pt. „Matematyczne miliony, czyli sposoby matematyka na zarabianie dużych pieniędzy”. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że hazard oraz gry losowe nie interesują prawdziwych miłośników matematyki, a podobna rozrywka za każdym razem przynosi graczom jedynie straty. Jednak promyczkiem nadziei na zdobycie wielkiej fortuny mogą okazać się tzw. „problemy milenijne”. Za rozwiązanie skomplikowanych zagadek przewidziane są wysokie nagrody, które czekają na każdego, kto wykaże się jedynie… ponadprzeciętnymi zdolnościami w dziedzinie nauk matematycznych, ogromnym sprytem i umiejętnością logicznego myślenia. Jak widać lata nauki, gromadzona wiedza oraz doświadczenie pozwalają na osiągnięcie upragnionych celów.

Ceremonia wręczenia specjalnych odznaczeń i statuetek dla najlepszych szkół pozwoliła na złożenie gratulacji i uhonorowanie wszystkich osób, których szczera praca i zamiłowanie do nauki przyczyniły się do zdobycia najwyższych wyników na tle województwa dolnośląskiego. Dzięki takim spotkaniom wierzymy, że codzienny trud i aktywne działanie na rzecz edukacji zasługują na szacunek i prawdziwe uznanie!

Weronika Wrońska

Patrz także: http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=4161:najlepsze-licea-i-technika-dolnego-slaska-na-politechnice-wroclawskiej&catid=24&Itemid=119

 

 

Dostępne terminy


Okres: 2019-01-24 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020   2019-09-02{/gallery}
Data :   2 września 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
00:00
Zapraszamy do udziału w kampanii BohaterOn 2019!   Również w tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii mającej na celu [...]
Data :  15 września 2019
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account