LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Dzień św. Patryka

2019
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2019-03-18 00:00

DZIEŃ ŚW. PATRYKA

W poniedziałek 18 marca uczestniczyliśmy w imprezie szkolnej, której celem było poszerzenie wiedzy o Irlandii oraz przedstawienie jej patrona – św. Patryka, który 17 marca każdego roku jest bohaterem globalnego święta irlandzkiej kultury.

Zielona, trójlistna koniczyna, narodowy symbol Irlandii, towarzyszyła nam jako element dekoracji szkoły, ale także była poszukiwanym przez uczniów rekwizytem jednego z konkursów przeprowadzonego w języku angielskim. W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły uczniów z klas pierwszych i drugich. Wyzwaniem dla jego uczestników było odnalezienie dwudziestu ukrytych na terenie szkoły, ponumerowanych koniczynek i odpowiedzi na wyznaczone przez nie pytania. Gratulujemy drużynie reprezentującej klasę 1C – Zuzannie Kordus i Jackowi Kudeli, którzy okazali się najbardziej spostrzegawczy i udzielili największą ilość poprawnych odpowiedzi. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie z klasy 1A – Amelia Kruk i Mikołaj Mydlarski, a trzecie miejsce zajęła klasa 2E reprezentowana przez Agatę Różalską i Esterę Stupeń.

Konkurs plastyczny obfitował w prace wykonane różnymi technikami i charakteryzował się indywidualnym ujęciem tematu. Jeden z plakatów z logo naszej szkoły i tematycznym hasłem imprezy, wykonany przez Weronikę Piotrowską z klasy 2C, łączył wiele elementów charakterystycznych dla tego święta. Postać św. Patryka, przedstawiona przez uczennicę z kl. 1C – Klaudię Wilczko, była imponująca, a pocztówkowe pejzaże Irlandii, namalowane przez Aleksandrę Adamczyk z klasy 1A, zachęcały do odwiedzenia tego kraju i zachwycenia się jego pięknem i różnorodnością krajobrazu. Wśród prac konkursowych nagrodzony został również skrzat Leprechaun, narysowany przez ucznia z tej samej klasy. Gratulujemy zwycięzcom i podziwiamy ich talent!

Oprócz filmu o św. Patryku, który mogliśmy oglądać na lekcjach religii, szczególnym zainteresowaniem cieszył się wyjątkowy punkt programu – taniec irlandzki. Dwunastoosobowy zespół, pod wyjątkowym przewodnictwem Dawida Boratyńskiego z klasy 1D, zaprezentował ciekawy układ taneczny. Ich trzykrotny występ za każdym razem był uhonorowany brawami widzów. Miłośnikom irlandzkich rytmów niełatwo było naśladować tancerzy i nauczyć się skomplikowanych kroków. Występ był bardzo udany i zintegrował zarówno zespół tancerzy, jak i widzów z nimi.

Nie można także pominąć degustacji wypieków i deserów, przygotowanych przez gospodarzy imprezy, według tradycyjnych przepisów tamtejszej kuchni. Irlandzka herbata smakowała wyśmienicie, a ciasta i ciasteczka, chętnie kupowane za przysłowiowy grosik, cieszyły oczy i podniebienie. Skromne datki, zbierane na rzecz dzieci z oławskiego Domu Dziecka, zostaną przeznaczone na zakup przyborów szkolnych dla wychowanków pozostających pod opieką wolontariuszy z klasy 2C i 3E.

Organizatorzy imprezy – klasa 2C, pod opieką prof. Małgorzaty Horak oraz klasa 1C, której opiekunem był prof. Łukasza Galus, zapewnili nam możliwość zainteresowania się niezwykle ciekawym krajem i jego patronem. Mamy nadzieję, że za rok św. Patryk znowu zagości na imprezie w naszej szkole, a Irlandia odsłoni kolejne sekrety swojej kultury i tradycji.

Foto. Julia Dudek

 

 

Dostępne terminy


Okres: 2019-03-18 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020   2019-09-02{/gallery}
Data :   2 września 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
00:00
Zapraszamy do udziału w kampanii BohaterOn 2019!   Również w tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii mającej na celu [...]
Data :  15 września 2019
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account