LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Dzień promocji zdrowia

2019
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2019-03-22 00:00

Dzień promocji zdrowia

22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień promocji zdrowia. W tym dniu uczniów witały hasła propagujące zdrowy tryb życia. Podczas przerw na pierwszym piętrze można było skosztować pysznych a zarazem zdrowych przekąsek przygotowanych przez samych uczniów. Korzystając ze smakołyków uczniowie i pracownicy szkoły udzielali wsparcia finansowego dla Izy Kawałko wrzucając dowolną kwotę do specjalnie przygotowanej puszki. Na długiej przerwie przed budynkiem szkoły odbył się pokaz zumby. Wśród uczniów znalazło się wielu chętnych do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu.

W auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z dyplomowanym dietetykiem klinicznym Dawidem Daminczukiem, który w swoim wykładzie opowiadał o zbilansowanej diecie, szkodliwych na nasz organizm wpływie substancji zawartych w produktach spożywczych i o tym, jak prowadzić zdrowy tryb życia. Dzieląc się z nami wieloma bardzo fachowymi informacjami ilustrował je przykładami zaczerpniętymi ze swojej pracy, ale także z własnego życia. Dzięki zaproszonej z sanepidu pani Alinie Ziółkowskiej młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie, jak po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Ćwiczenia w takich goglach obrazują skutki działania substancji odurzających, co niewątpliwie poszerzyło naszą świadomość zagrożeń wynikających z ich stosowania.

Mamy nadzieję, że tak ciekawe przedstawienie zdrowego trybu życia zachęci zarówno uczniów, jak i nauczycieli do wprowadzenia zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej do codziennego życia, a zdrowie będzie promowane każdego dnia, a nie tylko raz w roku!

Głównym organizatorem naszego szkolnego Dnia promocji zdrowia był prof. Bogusław Piotrowski.

 

 

Dostępne terminy


Okres: 2019-03-22 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020   2019-09-02{/gallery}
Data :   2 września 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
00:00
Zapraszamy do udziału w kampanii BohaterOn 2019!   Również w tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii mającej na celu [...]
Data :  15 września 2019
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account