LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

NARODOWE CZYTANIE WESELA STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

2017
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2017-09-08

NARODOWE CZYTANIE WESELA STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

 

8 września na skwerze przed szkołą miała miejsce uroczystość Narodowego Czytania „Wesela” S. Wyspiańskiego. Przy dobrej pogodzie i w nastroju ludowego wesela uczniowie wysłuchali fragmentów dramatu.

Specjalnie na tę okoliczność zaproszony zespół folklorystyczny „Porębiok”, w barwnych strojach rozpoczął tańcem i muzyką uroczystość. Wprowadził słuchaczy w nastrój ludowej zabawy, pięknie opisanej przez Wyspiańskiego. Następnie przeczytano w parach fragmenty z trzech aktów dramatu. W rolach bohaterów utworu wystąpili: Starosta Powiatu Oławskiego pan Zdzisław Brezdeń (Stańczyk), wicestarosta pani Bożena Worek (Panna Młoda), naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia pani Małgorzata Łagowska (Maryna), wicedyrektor naszej szkoły pani Renata Ulanicka (Klimina), prof. Jarosław Gębarzewski (Pan Młody), prof. Blandyna Rosół- Niemirowska (Radczyni), prof. Łukasz Galus (Poeta), prof. Piotr Kołodziej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Wernyhora), prof. Józef Gardzilewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Gospodarz), komendant Straży Miejskiej pan Jerzy Narolski (Hetman), redaktor naczelny „Gazety Powiatowej” pan Jerzy Kamiński (Dziennikarz) oraz uczniowie z naszej szkoły, jak i współpracującej przy tym przedsięwzięciu szkoły - ZSP nr 2 w Oławie. Dodatkowym przerywnikiem muzycznym był minikoncert panów: Sebastiana Merunowicza (akordeon) i Tomasza Kolbuszewskiego z „Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca Wrocław”. Na zakończenie dyrektorzy: Małgorzata Peremicka i Jadwiga Braniewska wręczyły specjalne podziękowania wszystkim zaangażowanym w czytanie gościom.

Nad przygotowaniem uroczystości i koordynacją czuwała polonistka Blandyna Rosół-Niemirowska.

 

Całość prowadził uczeń kl. 3a Dawid Marcinów. 

 

 

Dostępne terminy


Okres: 2017-09-08

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020   2019-09-02{/gallery}
Data :   2 września 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account