LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

2017
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2017-11-10 00:00

Niezłomne - kobiety od wszystkiego!

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości z pewnością zapiszą się na barwnych kartach historii naszej szkoły. Długotrwałe przygotowania, niezliczone godziny prób oraz ogromny wkład i zapał licealistów były niezbędne, do przygotowania tak poruszającego występu.

Uczniowie klasy 2a pod opieką prof. Aleksandry Skibińskiej-Brzezickiej oraz prof. Katarzyny Seredynieckiej zachwycili wszystkich niebanalnym pomysłem ukazania historii naszego narodu oczami wielkich, zasłużonych kobiet. „Niezłomne”– tytuł nieprzypadkowy, charakteryzujący wybitne polskie bohaterki, bez których odzyskanie niepodległości, byłoby niemożliwe. Uczennice klasy humanistycznej wiernie odzwierciedliły sylwetki wybranych postaci. Wśród nich nie mogło zabraknąć m.in. Ireny Sendlerowej, Jadwigi Piłsudskiej, czy Antoniny Żabińskiej. Perfekcyjne stroje występujących oraz przede wszystkim nieprzewidywalne życiorysy przedstawionych kobiet pozwoliły w pełni zrozumieć i docenić poświęcenie uczestniczek walczących o niepodległość.

Niezwykłą rolę odegrał również zespół wokalny. Szkolni muzycy przypomnieli nam piękne melodie, które od lat wywołują radość, lecz także sentyment w sercach wszystkich Polaków. Czarujący śpiew przy dźwiękach pianina, gitary oraz wiolonczeli natychmiast zachwyciły całą publiczność. Każdy docenił talent i wieloletni warsztat artystów.

Z pewnością największą nagrodą dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie apelu były szczere oklaski, owacje na stojąco i... autentyczne łzy wzruszenia uczniów jak i nauczycieli. Młodzi uczniowie przekonali się, jak wielką moc mają prawdziwe chęci idące w parze z przemyślanym działaniem. Byli dumni, że ich praca nie poszła na marne, lecz rozbudziła wielkie emocje, pozwoliła na stworzenie więzi między starszymi, a współczesnymi pokoleniami.

Ogromną rolę odegrała również sekcja dekoracyjna złożona z uczniów klasy 2a i 2c, która stworzyła nastrojowy, ciepły klimat na scenie oraz sekcja techniczna, dzięki której podziwialiśmy grę świateł oraz niezwykle ciekawą prezentację multimedialną.  To im również zawdzięczamy wystawę znajdującą się na pierwszym piętrze szkoły, która przybliża nam sylwetki pozostałych bohaterek zawdzięczamy koleżankom dbającym o oprawę plastyczną.

Pamięć o polskich bohaterach jest szczególnie ważna, bo pozwala zrozumieć jak wielką wartość stanowi posiadanie wolnej, niepodległej ojczyzny. W tym roku przekonaliśmy się, jak istotną rolę w czynie niepodległościowym odegrały kobiety. Młode dziewczyny: matki, siostry, żony – wszystkie poświęciły swoje życie w obronie tego, co było dla nich najważniejsze. To od nas zależy, czy ich czyny będą trwać w umysłach przyszłych pokoleń. Pamięć o bohaterkach, o wielkich kobietach jest teraz również w Waszych rękach!

Weronika Wrońska

 

 

Dostępne terminy


Okres: 2017-11-10 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020   2019-09-02{/gallery}
Data :   2 września 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account