LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Dzień bez papierosa

2017
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2017-11-17 00:00

17 listopada nasza szkoła przyłączyła się do corocznych obchodów Dnia bez papierosa. Tego dnia uczniowie klasy II B przygotowali spotkanie w auli podczas którego zaprezentowano doświadczenia, prezentację multimedialną oraz krótki skecz. Po dogłębnym przedstawieniu skutków palenia odbyła się gra, w której za pośrednictwem telefonu komórkowego każdy mógł wziąć udział. Dla najbardziej uważnych i najszybszych uczestników zostały przygotowane nagrody. Pierwsze miejsca zajęła Martyna Biała, drugie Daria Morawska a trzecie Julia Łakomiak Gratulujemy zwycięzcom.
Po wystąpieniu uczniów głos zabrała Pani Alina Ziółkowska, która przedstawiła problem uzależnienia od papierosów, dogłębniej przytaczając sytuacje na które natrafiła podczas swojego życia.
Swoją obecnością zaszczyciła nas już po raz kolejny Dr. Agata Stachurska, która mówiła o problemie od strony medycznej. Zostaliśmy również zapoznani ze sposobami diagnostyki. Nie zabrakło odrobiny nowoczesności, dowiedzieliśmy się przydatnych informacji na temat e-papierosów, które jak się okazuje mogą zawierać jeszcze więcej nikotyny niż te tradycyjne.
Naszym trzecim gościem była Kamila Halat-Witoś, która ujęła wpływ papierosów na nasz organizm od strony sportowej. W swojej prezentacji zawarła wiele wiadomości na temat wpływu palenia na wszystkie elementy naszej sprawności fizycznej. Na koniec każdy chętny uczestnik miał okazję zatańczyć Zumbę, która została poprowadzona przez naszego gościa.
Mamy nadzieję że taka forma przekazania informacji na temat szkodliwości palenia łatwiej dociera oraz na dłużej pozostaje w głowach i tym samym przyczyni się do zmniejszenia odsetka osób palących w naszej szkole, ale również w naszym najbliższym otoczeniu.
Dziękujemy naszym gościom za przybycie. Chcielibyśmy również podziękować pani profesor Jolancie Sztabie za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

 


Klasa 2B

 

 

Dostępne terminy


Okres: 2017-11-17 00:00

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020   2019-09-02{/gallery}
Data :   2 września 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account