LO Nr I
Pilnie sie uczymy
Wyjazdy sportowe i sukcesy
nasi uczniowie

Przedstawienie bożonarodzeniowe

2017
 Wydarzenie zakończone
 
0
Ostatni termin: 
2017-12-31

"Maleńka Miłość"

Bożonarodzeniowe przedstawienie, które można było obejrzeć na deskach Teatru LO im. Jana III Sobieskiego trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. I doskonale wpisało się do tej grupy przedstawień, które krytycy skłonni byliby określić „nowatorskim”, „poszukującym”, „odważnym”. Bo choć scenariusz tego historycznego i religijnego wydarzania „napisany” został ponad dwa tysiące lat temu, to nie brakuje tych, którzy chcieliby zobaczyć go jakby zakulisowo, odkrywając te obszary związane z narodzeniem Pana Jezusa, które nie zostały przekazane przez autorów Ewangelii. Nie zawsze to się udaje. Gdy rozbudzona wyobraźnia poniesie autora scenariusza za daleko, przedstawienie będzie parodią lub obrazoburczym szyderstwem z tego, co dla wielu jest święte. Potrzeba też sprawnego reżysera, który nie rozmijając się z intencjami autora scenariusza, ale i z nie mniejszą wyobraźnią, przeniesie dramat na scenę.  

Chyba nikt, kto widział nasze tegoroczne przedstawienie nie ma wątpliwości, że sztuka ta udała się klasie 2d znakomicie. Dawid Teneta – autor tekstu i odtwórca roli diabła – ujawnił swoje zdolności pisarskie tworząc scenariusz oryginalny z zachowaniem jednak warsztatowych dogmatów, a Katarzyna Konopacka reżyserując całe przedstawienie (grając także pomocnicę diabła) okazała się liderką zespołu skutecznie dyscyplinującą klasę, liczącą się ze zdaniem innych i gotową do kompromisów. Do grupy utalentowanych trzeba jeszcze wliczyć Łukasza Waszczuka z jego zespołem plastyków, którzy przygotowali dekoracje. Nie mniejszy artystyczny kunszt wykazali występujący na scenie aktorzy. Trudno tu kogokolwiek wyróżniać, choć na pewno Ania Gąsiorowska (Maryja) i Michał Kawałko (św. Józef) zachwycili swą naturalnością i kapitalnym wyczuciem odgrywanych postaci. Gościnnie wystąpiła Patrycja Hawrysz z kl.1a, która ze smakiem i intuicją muzyczną właściwą profesjonalistom wykonywała kolędy (zagrała także służkę Heroda, w którego wcielił się Artur Nowicki). Ważną rolę odegrali także zasiadający za pulpitem oświetleniowcy i akustycy: Szymon Kozina, Filip Żurawski i Jakub Drzewiecki.
Na wielkie brawa zapracowali jednak wszyscy. Każdy z klasy miał swój udział w tym artystycznym przedsięwzięciu. A teraz czekamy za zapowiedzianą część drugą, która ma zostać wystawiona podczas wielkopostnych rekolekcji. Trzymamy kciuki by zamiar się powiódł.
Przedstawienie przygotowano pod okiem wychowawcy – Anny Tyszeckiej i katechety – Piotra Wróbla.

 

 

Dostępne terminy


Okres: 2017-12-31

 

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Powered by iCagenda

Kalendarz Wydarzeń

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
00:00
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020   2019-09-02{/gallery}
Data :   2 września 2019
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
00:00
Zapraszamy do udziału w kampanii BohaterOn 2019!   Również w tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii mającej na celu [...]
Data :  15 września 2019
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące Nr I
im. Jana III Sobieskiego;

55-200 Oława; Plac Zamkowy 10 
Telefon: +71 313 27 48

 

 


Sukcesy:

wyróżnienie tygodnika Perspektywy
w rankingu najlepszych liceów
w Polsce


Certyfikaty:

wysokiej jakości kształcenia 
Politechniki Wrocławskiej
i Uniwersytetu Przyrodniczego

   


Współpraca:

Wyższa Szkoła Bankowa
we Wroclawiu

 

Sign in to your account