Strona główna
Aktualności
Życzenia od Dyrekcji
- 24.06.2026
- Życzenia od Dyrekcji: Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2025-26
- 24.06.2026
- Zakończenie roku szkolnego 2025-26: Czytaj więcej
Egzaminy poprawkowe
- 23.06.2026
- Egzaminy poprawkowe: Czytaj więcej
Zaproszenie
- 26.06.2026
- Zaproszenie: Czytaj więcej
Julia Jaklewicz - II miejsce w Polsce w EUSTORY
- 26.06.2026
Sukces Julii Jaklewicz w ogólnopolskim konkursie historycznym!
Z ogromną radością informujemy o sukcesie Julii Jaklewicz z klasy 3A, która zdobyła II miejsce w pierwszej polskiej edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego EUSTORY „Moje życie w PRL”.
Uroczysta gala finałowa odbyła się 19 czerwca 2026 roku w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, gdzie zaprezentowano zwycięskie filmy oraz wręczono nagrody laureatom i ich mentorom.
Do konkursu zgłosiło się 40 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Zadaniem uczestników było przygotowanie wywiadu filmowego z osobą pamiętającą czasy PRL. Projekt łączył historię mówioną, edukację filmową oraz pracę z prywatnymi archiwami rodzinnymi, a jego ważnym elementem był dialog międzypokoleniowy i próba spojrzenia na Polskę Ludową przez pryzmat osobistych wspomnień.
Praca Julii została doceniona za dojrzałość, wartość historyczną oraz sposób ukazani- Julia Jaklewicz - II miejsce w Polsce w EUSTORY: Czytaj więcej
Lekcja plastyki w plenerze
- 21.06.2026
Lekcja plastyki może być naprawdę wyjątkowa
Kto powiedział, że sztuka musi powstawać tylko w sali lekcyjnej? Uczniowie klasy 1D udowodnili, że kreatywność nie zna granic, realizując podczas lekcji plastyki niezwykły projekt pod hasłem „Zaplatanie trawom grzyw – land art w przestrzeni miejskiej”.
W ramach zajęć młodzież tworzyła artystyczne instalacje z wykorzystaniem naturalnych elementów otoczenia, pokazując, że natura może stać się nie tylko inspiracją, ale i tworzywem sztuki. To była świetna okazja do rozwijania wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz spojrzenia na przestrzeń miejską z zupełnie innej perspektywy.
- Lekcja plastyki w plenerze : Czytaj więcej
Konferencja na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego
- 21.06.2026
Sobieski vs. finanse
11 czerwca br. Klasy: 2c i 3d wraz z Wychowawcami (paniami Joanną Kłaczek i Elżbietą Seretną) wzięły udział w konferencji naukowej zorganizowanej przez Wydział Prawa, Administracji I Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem spotkania były m.in. ochrona konsumentów na rynku finansowym oraz budowanie świadomości prawnej. Młodzież wysłuchała merytorycznych prelekcji, a klasą 2c uczestniczyła w planszowej grze konsumenckiej.
- Konferencja na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego: Czytaj więcej
Pogotowie techniczne dla seniorów
- 19.06.2026
Pogotowie techniczne… i muzyczna podróż międzypokoleniowa
18 czerwca licealiści Sobieskiego: Julka, Ada, Matylda, Zuzia i Antek, wraz z prof. Aleksandrą Skibińską-Brzezicką oraz prof. Eweliną Chodak po raz kolejny odwiedzili Oławskie Centrum Seniora w ramach cyklu spotkań „Pogotowie Techniczne”.
Jak zawsze nie zabrakło pomocy przy telefonach, aplikacjach i codziennych technologicznych problemach. Tym razem jednak technologia była tylko początkiem spotkania.
- Pogotowie techniczne dla seniorów: Czytaj więcej
Najlepsi sportowcy w Powiecie
- 18.06.2026
Sportowy sukces Sobieskiego – najlepsi w powiecie!
18 czerwca w sali obrad Starostwa Powiatowego w Oławie odbyło się uroczyste podsumowanie sportowego roku szkolnego 2025/2026. Był to moment docenienia uczniów, którzy przez cały rok z zaangażowaniem reprezentowali swoje szkoły na zawodach i osiągali wysokie wyniki sportowe.
W wydarzeniu uczestniczyli wyróżnieni sportowcy, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Uroczystość poprowadził Paweł Nabiałczyk, Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, a nagrody wręczała wicestarosta Maria Bożena Polakowska.
Z ogromną dumą informujemy, że nasze Liceum po raz kolejny zajęło I miejsce w klasyfikacji powiatowej, utrzymując od lat pozycję jednej z najbardziej utytułowanych sportowo szkół w regionie.
W gronie wyróżnionych sportowców znaleźli się uczniowie: Grzegorz Błaszczyk i Jakub Zegar.
Nagrodę dla szkoły odebrała- Najlepsi sportowcy w Powiecie: Czytaj więcej
Szczypiorki w Toyocie
- 18.06.2026
Szczypiorki w Toyocie – finał programu Młody Lean Lider
Grupa Szczypiorki z klasy 3D zakończyła swoją przygodę z X edycją programu Młody Lean Lider. Od września do czerwca dziesięciu uczniów realizowało kolejne etapy projektu, rozwijając kompetencje związane z organizacją pracy, optymalizacją procesów oraz pracą zespołową.
- Szczypiorki w Toyocie : Czytaj więcej
Wycieczka rowerowa 1D
- 18.06.2026
Rowerowa przygoda klasy 1D
18 czerwca uczniowie klasy 1D wzięli udział w rajdzie rowerowym do Ryczyna. Był to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu, integrację klasową oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Wspólna trasa stała się okazją nie tylko do ruchu na świeżym powietrzu, ale także do rozmów, budowania relacji i wzmacniania klasowych więzi. Tego typu wyjazdy pokazują, że integracja może iść w parze z aktywnością fizyczną i dobrą zabawą.
- Wycieczka rowerowa 1D: Czytaj więcej
Kandyd, czyli optymizm
- 17.06.2026
Kandyd, czyli optymizm
W środę na naszej szkolnej scenie zagościła klasyka teatralna za sprawą Grupy Teatralnej INQBATOR działającej w naszym Liceum pod opieką prof. Józefa Markockiego. Wystawiono sztukę „Kandyd, czyli optymizm” – osiemnastowieczną powiastkę filozoficzną Woltera, francuskiego filozofa i pisarza.
- Kandyd, czyli optymizm: Czytaj więcej
Nasze media społecznościowe
Inne
- brak danych
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
