Strona główna

    • Z ogromną radością informujemy, że nasze Liceum po raz kolejny znalazło się w gronie najlepszych szkół średnich w Polsce, utrzymując Srebrną Tarczę w Rankingu Perspektyw 2026. Co więcej, w rankingu ogólnopolskim awansowaliśmy z 440 na 405 miejsce, konsekwentnie pnąc się w górę i potwierdzając kierunek, w którym rozwija się nasza szkoła.
    • W naszej szkole realizowany jest projekt „Nowe umiejętności – więcej możliwości” dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, na zasadach programu Erasmus+.
    • Aktualności

        • Lekcja plastyki w plenerze

        • 21.06.2026
        • Lekcja plastyki może być naprawdę wyjątkowa

          Kto powiedział, że sztuka musi powstawać tylko w sali lekcyjnej? Uczniowie klasy 1D udowodnili, że kreatywność nie zna granic, realizując podczas lekcji plastyki niezwykły projekt pod hasłem „Zaplatanie trawom grzyw – land art w przestrzeni miejskiej”.

          W ramach zajęć młodzież tworzyła artystyczne instalacje z wykorzystaniem naturalnych elementów otoczenia, pokazując, że natura może stać się nie tylko inspiracją, ale i tworzywem sztuki. To była świetna okazja do rozwijania wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz spojrzenia na przestrzeń miejską z zupełnie innej perspektywy.

        • Lekcja plastyki w plenerze : Czytaj więcej
        • Konferencja na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego

        • 21.06.2026
        • Sobieski vs. finanse

          11 czerwca br. Klasy: 2c i 3d wraz z Wychowawcami (paniami Joanną Kłaczek i Elżbietą Seretną) wzięły udział w konferencji naukowej zorganizowanej przez Wydział Prawa, Administracji I Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem spotkania były m.in. ochrona konsumentów na rynku finansowym oraz budowanie świadomości prawnej. Młodzież wysłuchała merytorycznych prelekcji, a klasą 2c uczestniczyła w planszowej grze konsumenckiej.

        • Konferencja na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego: Czytaj więcej
        • Pogotowie techniczne dla seniorów

        • 19.06.2026
        • Pogotowie techniczne… i muzyczna podróż międzypokoleniowa

          18 czerwca licealiści Sobieskiego: Julka, Ada, Matylda, Zuzia i Antek, wraz z prof. Aleksandrą Skibińską-Brzezicką oraz prof. Eweliną Chodak po raz kolejny odwiedzili Oławskie Centrum Seniora w ramach cyklu spotkań „Pogotowie Techniczne”.

          Jak zawsze nie zabrakło pomocy przy telefonach, aplikacjach i codziennych technologicznych problemach. Tym razem jednak technologia była tylko początkiem spotkania.

        • Pogotowie techniczne dla seniorów: Czytaj więcej
        • Najlepsi sportowcy w Powiecie

        • 18.06.2026
        • Sportowy sukces Sobieskiego – najlepsi w powiecie!

          18 czerwca w sali obrad Starostwa Powiatowego w Oławie odbyło się uroczyste podsumowanie sportowego roku szkolnego 2025/2026. Był to moment docenienia uczniów, którzy przez cały rok z zaangażowaniem reprezentowali swoje szkoły na zawodach i osiągali wysokie wyniki sportowe.
          W wydarzeniu uczestniczyli wyróżnieni sportowcy, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Uroczystość poprowadził Paweł Nabiałczyk, Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, a nagrody wręczała wicestarosta Maria Bożena Polakowska.
          Z ogromną dumą informujemy, że nasze Liceum po raz kolejny zajęło I miejsce w klasyfikacji powiatowej, utrzymując od lat pozycję jednej z najbardziej utytułowanych sportowo szkół w regionie.
          W gronie wyróżnionych sportowców znaleźli się uczniowie: Grzegorz Błaszczyk i Jakub Zegar.
          Nagrodę dla szkoły odebrała

        • Najlepsi sportowcy w Powiecie: Czytaj więcej
        • Szczypiorki w Toyocie

        • 18.06.2026
        • Szczypiorki w Toyocie – finał programu Młody Lean Lider

          Grupa Szczypiorki z klasy 3D zakończyła swoją przygodę z X edycją programu Młody Lean Lider. Od września do czerwca dziesięciu uczniów realizowało kolejne etapy projektu, rozwijając kompetencje związane z organizacją pracy, optymalizacją procesów oraz pracą zespołową.

        • Szczypiorki w Toyocie : Czytaj więcej
        • Wycieczka rowerowa 1D

        • 18.06.2026
        • Rowerowa przygoda klasy 1D

          18 czerwca uczniowie klasy 1D wzięli udział w rajdzie rowerowym do Ryczyna. Był to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu, integrację klasową oraz promowanie zdrowego stylu życia.

          Wspólna trasa stała się okazją nie tylko do ruchu na świeżym powietrzu, ale także do rozmów, budowania relacji i wzmacniania klasowych więzi. Tego typu wyjazdy pokazują, że integracja może iść w parze z aktywnością fizyczną i dobrą zabawą.

        • Wycieczka rowerowa 1D: Czytaj więcej
        • Kandyd, czyli optymizm

        • 17.06.2026
        • Kandyd, czyli optymizm

          W środę na naszej szkolnej scenie zagościła klasyka teatralna za sprawą Grupy Teatralnej INQBATOR działającej w naszym Liceum pod opieką prof. Józefa Markockiego. Wystawiono sztukę „Kandyd, czyli optymizm” – osiemnastowieczną powiastkę filozoficzną Woltera, francuskiego filozofa i pisarza.

        • Kandyd, czyli optymizm: Czytaj więcej
        • Jak nie czytam, jak czytam!

        • 17.06.2026
        • Jak nie czytam, jak czytam!

          15 czerwca uczniowie i nauczyciele naszego liceum po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

          Podobnie jak w poprzednich latach spotkaliśmy się w szkolnych strefach relaksu oraz na wewnętrznym dziedzińcu, by choć na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu i zanurzyć w świecie książek. Wspólne czytanie pokazało, że dobra lektura wciąż potrafi łączyć i inspirować.

        • Jak nie czytam, jak czytam!: Czytaj więcej
        • Gala konkursów biblijnych

        • 14.06.2026
        • Gala konkursów biblijnych

          Przypowieść o zgubionej drachmie, o pannach roztropnych i nieroztropnych, o siewcy czy o ziarnku gorczycy, to tylko niektóre z biblijnych opowiadań, z którymi musieli zapoznać się uczestnicy VI edycji Międzynarodowych Konkursów Biblijnych, odbywających się pod wspólnym hasłem: „Przypowieści i inne gatunki biblijne”. Konkurs ma dwie niezależne od siebie odsłony: Wielki Test ze Znajomości Biblii, który polega na rozwiązaniu testu on-line z wyznaczonych przez organizatorów fragmentów biblijnych, oraz Konkurs fotograficzny „Biblijne inspiracje”, w którym uczestnicy wykonują zdjęcia ilustrujące wybrany przez siebie fragment biblijny związany z tematem głównym danej edycji.

        • Gala konkursów biblijnych: Czytaj więcej
        • Uśmiech, który boli

        • 14.06.2026
        • „Uśmiech, który boli”

          Miło nam poinformować, że Julia Jaklewicz z klasy 3A zdobyła I miejsce w tegorocznej edycji konkursu „Wędrówki szlakiem wartości” w kategorii film i fotografia.

          Tegoroczna odsłona konkursu odbywała się pod hasłem „Tolerancja i różnorodność”, a jej myślą przewodnią były słowa Daniela Ange: „Ileż w tym wewnętrznym ładzie niespodzianek, nowości, myśli twórczej! Od morskich głębin, gdzie nie dociera światło, aż po najsroższe pustynie, od gorących gejzerów po mroźne lodowce – natura tętni pomysłowością.”

        • Uśmiech, który boli: Czytaj więcej
        • LO Ambasadorem Parlamentu Europejskiego EPAS

        • 14.06.2026
        • Sobieski po raz trzeci z tytułem Szkoły Ambasador Parlamentu Europejskiego!

          Mamy powody do dumy! Nasze liceum już po raz trzeci otrzymało certyfikat i utrzymało prestiżowy tytuł Szkoły Ambasadora Parlamentu Europejskiego (EPAS).

          Podczas uroczystego spotkania w Warszawie, w Biurze Parlamentu Europejskiego w Polsce, odebraliśmy kolejne certyfikaty dla szkoły oraz naszych Młodszych i Starszych Ambasadorów Parlamentu Europejskiego. Była to również okazja do zaprezentowania najnowszego projektu realizowanego w ramach minigrantu współpracy szkół EPAS. Już 23 czerwca w naszej szkole odbędzie się wyjątkowe wydarzenie będące zwieńczeniem tych działań.

        • LO Ambasadorem Parlamentu Europejskiego EPAS: Czytaj więcej
        • Sukces Marceliny Rzadkowskiej

        • 14.06.2026
        • Sukces naszej uczennicy na gali laureatów wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w XX wieku”

          12 czerwca w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala podsumowująca XIX edycję wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w XX wieku”. Wydarzenie zgromadziło laureatów konkursu, ich rodziców oraz nauczycieli-opiekunów, stając się okazją do uhonorowania młodych ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem podejmują tematykę historii Polaków na Wschodzie.

        • Sukces Marceliny Rzadkowskiej: Czytaj więcej
    • Nasze media społecznościowe

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://starostwo.olawa.pl/
      • Odnośnik: https://www.um.olawa.pl/
      • Odnośnik: https://olawa24.pl/
      • Odnośnik: https://www.tuolawa.pl/
      • Odnośnik: https://otvk.pl/home
    • Inne

      • brak danych
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 22.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia