• Wiadomości ERASMUS+

     • 13 października 2021

      Mobilność w Unii Europejskiej

      Czym jest Unia Europejska?

      Jakie korzyści ma Polska należąc do Unii Europejskiej?

      Jak szukać wymarzonej pracy poza Polską na terenie UE?

      Na te i inne pytania odpowiadali eksperci Regionalnego Biura Komisji Europejskiej we Wrocławiu. 13 października młodzież klas 3Ap, 3Bp, 3Cp, 3Dp uczestniczyła w spotkaniach online, pod kierunkiem prof. Agaty Ozgi i prof. Agaty Żydło. Zajęcia maiły związek z projektem „Paszport do przyszłości”, realizowanym w ramach programu Erasmus+.

      Foto...


      Paszport do przyszłości - Passport To The Future

      Od 2019 roku realizujemy projekt ERASMUS+, który nazwaliśmy "Paszport do przyszłości". Naszymi partnerami są szkoły z WłochLitwy i Portugalii. Jak do tej pory odbyło się tylko jedno wspólne spotkanie - w naszej szkole w 2019 roku. Pandemia wykluczyła realizację następnych zaplanowanych wyjazdów, ale mamy nadzieję, że wkrótce to nadrobimy.  


      Włochy

      Nazwa szkoły:

      ISTITUTO D'ISTRUZIONE SECONDARIA SUPERIORE PALAZZOLO ACREIDE

       

      Miejscowość: Palazzolo Acreide

      Nasza szkoła znajduje się w małym mieście na południu Sycylii ok 50 km od Siracuse. Miasto znane jest ze swych zabytków wpisanych na listę UNESCO. Nasza szkoła składa się z liceum i technikum. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone laboratoria: chemiczne, fizyczne, informatyczne, językowe i zawodowe. Obecnie w naszej szkole kształci się 900 uczniów w wieku 15-18 lat. Staramy się, aby młodzież oprócz tradycyjnych lekcji rozwijała swoje zainteresowania i umiejętności na takich zajęciach jak: koło teatralne, chór, klub zielarski, kuchnie świata.

       

      Portugalia

      Nazwa szkoły:

      EPRALIMA - ESCOLA PROFISSIONAL DOALTO LIMA - COOPERATIVA DE

      INTERESSE PUBLICO E RESPONSABILIDADE LIMITADA

       

      Miejscowość: Arcos De Valvedez

      Epralima jest szkołą prywatno-spółdzielczą i koncentruje się na kształceniu zawodowym. Przygotowujemy młodzież do wykonywania różnych zawodów i współpracujemy z lokalnym biznesem, w którym nasi uczniowie odbywają praktyki i staże zawodowe a szkoła może na bieżąco zmieniać naszą ofertę edukacyjną w zależności od potrzeb rynku. Łącznie mamy 800 uczniów i 67 nauczycieli. Oprócz edukacji standardowej oferujemy także kursy technologiczne, artystyczne, akademię umiejętności, fotograficzno-filmowe, taneczne i sportowe.

       

      Litwa

      Nazwa szkoły:

      SILALES SIMONAS GAUDESIUS GYMNASIUM

       

      Miejscowość: Silale

      Nasza szkoła to szkoła średnia z 498 uczniami i 57 nauczycielami. Znajdujemy się w Šilalė, małym miasteczku w zachodniej części Litwy, które znajduje się zaledwie 70 kilometrów od portu w Kłajpedzie. Nasi uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach takich jak chór, dramat, sztuka, gra na instrumentach muzycznych i taniec.


       

     • Konkurs na projekt logo

     • Jednym z zadań, które zaplanowaliśmy było opracowanie logo naszego projektu. Spośród nadesłanych prac Kapituła konkursu wybrała logo Serena Gallo z Włoch. Wyróżnienia otrzymali: Èrica Lima z Portugalii, Ernandas Petkus z Litwy i Jakub Bigos z Polski.

      Wyróżnione prace można obejrzeć klikając link...

      Wyniki_konkursu_na_Logo_Erasmus__Passport_to_the_future_.pdf